Radio Merkury, wtorek 30 sierpnia 2016

Mili Państwo,
horoskop dla urodzonych 30. sierpnia. „Pan spod znaku Panny ma tę zdolność, że potrafi kochać więcej niż jedną kobietę, ale jednocześnie, gdy jedna z nich każe mu wybierać, to wybierze tę, która nie stawia go przed koniecznością wyboru”. Dalej nie czytamy, bo zrozumienie tego horoskopu przerasta nasze siły.

Dziś kalendarium głębokie.
Rok 3050 przed naszą erą. – Pewien Sumeryjczyk wynajduje koło. W tydzień później pomysł ten zostaje wykradziony i powielany przez innych Sumeryjczyków. W ten sposób ustalają się zasady etyki w biznesie, które obowiązują do dnia dzisiejszego.
Rok 1850 przed naszą erą – Brytyjczycy ogłaszają koniec Operacji Stonehenge. Udało im się ustawić bloki kamienne w wystarczająco bezsensowny sposób, aby dać naukowcom do myślenia na setki lat.
Rok 404 przed naszą erą. – Wojna Peloponeska trwa już 27 lat, ponieważ żadna ze stron nie może znaleźć człowieka, który umiałby napisać traktat pokojowy w języku peloponeskim.
776 rok przed naszą erą – W Persji pojawiają się pierwsze w historii pieniądze.  Następnego dnia pojawia się pierwszy znany fałszerz pieniędzy.
Rok 79 naszej ery – Nabywanie nieruchomości w Pompei okazuje się kiepską inwestycją.
To be continued.

I – kalendarium płytsze: rzut oka na PRL, który przybliżamy cytując książki skarg i wniosków. Białystok, lata 70-te. Kawiarnia „Chwileczka” kategoria III, cytuję: „Kelnerka, numer na plakietce zamazany, nakłada cukier do kawy i herbaty palcami. W odpowiedzi na zgłoszoną skargę-wniosek  wyjaśniam, że 31.VIII zginęły szczypce od cukru z bufetu. Na szczypce zostało zgłoszone zamówienie do magazynu przez kierownika Zakładu. Za zaistniały fakt Obywatela przepraszamy.
Restauracja „Hubertówka”, kategoria. I „22. września przebywając w lokalu czekałem przez 40 minut po czym zażądałem książki Skarg i Wniosków. Obsługująca mnie kelnerka poinformowała mnie, że książka jest zapisana i oddaliła się. Poszedłem do kelnerki stojącej przy bufecie, aby wyjaśnić sprawę, oświadczyła mi, żeby żądać książkę trzeba mieć prawo a poza tym nie ma przyjemności ze mną rozmawiać.”

Przysłowia na dziś: amerykańskie. Człowiek dobrze wychowany w towarzystwie nie ma przekonań.
Wczesne chodzenie spać i wczesne wstawanie na nic się nie zda, jeżeli tego nie rozgłosisz.
Oraz  – Świat jest kamerą. Proszę się uśmiechać.

I już zwijamy chorągiewkę. Bo my tu gadu gadu, a zające kapustę wcinają –
Wiesław Kot

radiomerkury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *