Radio Merkury, środa 21 lutego 2017

Mili Państwo,
Gdyby Państwo odczuwali deficyt pomysłów, co zrobić z tak pięknie rozpoczętym dniem, to przypominam, że na kwiaty – także w płynie – oczekuje chmara dzisiejszych solenizantów, jako to: Chociebąd, Konkordia, Marold, Marwald, Papiasz, Paschazy i – Wrocisław.
Gdyby ktoś miał problemy z odmianą imienia Wrocisław przez przypadki, zwłaszcza po trzecim toaście, Internet biegnie z pomocą i tak, czytam:
Dopełniacz (kogo? czego?): Postanowiłem sprawdzić na blogu, co u Wrocisława słychać.
Celownik (komu? Czemu?): Zrzuciła z siebie pelerynę i oddała ją Wrocisławowi.
Narzędnik (z kim? Z czym?). Ja z Wrocisławem chcemy się przebrać za wampiry. I tak dalej. Z tym, że Wrocisław raczej nie musi się przebierać.
Internet przypomina jednocześnie, iż zdrobnienia od imienia Wrocisław to: Wrocisławcio, Wrocisławuś i Wrocisławeczek, ale te obowiązują dopiero po dziesiątym toaście.
Dziś także Dzień Myśli Braterskiej świętowany w urodziny założyciela skautingu sir Roberta Baden-Powella. Tego dnia skauci myślą dobrze o harcerzach, a harcerze o skautach. Jeżeli zważyć, iż nasze współczesne harcerstwo polskie rozwija się prężnie w co najmniej pięciu – o ile dobrze liczę – równoległych związkach, no to jest o czym myśleć. Po bratersku, oczywiście.

Na ten dzień Wydział Zuchowy Głównej Komendy Związku Harcerstwa Polskiego poddaje pod rozwagę następującą myśl Ernesta Hemingwaya:

Powiedz mi, kto są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś. Od tej zasady historia zna jeden wyjątek: Judasz, którego znajomościom nie można nic zarzucić.

Okruch poezji. Przede mną kolejny tomik, w którym informacje podane na tylnej okładce wydają się ciekawsze niż sama poezja. Oto Norbert Samulak autor tomiku pod tytułem „Życie” wydanego w zeszłym roku w Kielcach informuje czytelnika, iż jest emerytowanym pułkownikiem. A wśród życiowych osiągnięć wymienia, cytuję: „We wrześniu 2010 roku w Helenowie pod Warszawą na XII Sejmiku Korespondentów otrzymałem certyfikat > Zasłużonego Korespondenta >>Głosu Weterana i Rezerwisty<<. Informację o sobie poeta pułkownik kończy zdaniem: „Do różnych czasopism pisze artykuły ku pokrzepieniu serc ludzkich”. Zaglądamy do wnętrza tomiku, a tam rozważania i fraszki, na przykład: „Choć sztorm na morzu/ To statek płynie” oraz – przykładowo – „Biednemu człowiekowi/ Jest zawsze pod górę”. Rzeczywiście, czujemy się pokrzepieni.
A gdyby Państwu Pokrzepionym do dobrego samopoczucia brakowało jednakowoż nieco gotówki, to przypominam, iż „Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ poszukują właściciela pieniędzy, które zostały odnalezione na poznańskich Winogradach. Osoba, która utraciła gotówkę proszona jest o kontakt z policjantami”. Może Państwo tych akurat pieniędzy nie utracili, lecz jak się Państwo na posterunku podlansują, to może je Państwo uzyskają.
Z tym, że – proszę łaskawie pamiętać: Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy”. Mawiała M.M.
Z nią w całej rozciągłości zgadza się –
W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *