Radio Merkury, poniedziałek 1 sierpnia 2016

Mili Państwo,

Dziś bardzo patriotyczny dzień, wiec i my się dostrajamy. Wierszyk z STS-u, lata 50: „Bądź moją kurtką z welwetu jedyną – bądź pumperniklem, bądź polopiryną – ale już nigdy nie bądź blizną – nasza kochana, bezcenna ojczyzno!”

Prasa Wielkopolska, Głos Wągrowiecki. Oferty pracy i wymagania. Doradca klienta. Wymagane wykształcenie: niepełne podstawowe lub brak. Sprzątaczka. Wymagany stopień niepełnosprawności. Pracownik ochrony: również: mile widziany stopień niepełnosprawności. Jaki z tego wniosek? Bardzo prosty: raz jest tak, a raz tak.

Czytamy prasę kobiecą. Miesięcznik „Claudia” poleca na plażę bikini w odmianach: Calzedonia, Seafolly, Tryumph, Victoria’s Secret. Oraz tankini w wersji Bonprix i Miraclesuit. Dla niewtajemniczonych: różnica między bikini a tankini jest taka jak między gąbką i parasolem.

Z cyklu: lata dwudzieste, lata trzydzieste w Wielkopolsce. Rok 1935. Zakłady Cegielskiego produkują lokomotywę typu „Pacyfic” na specjalne zamówienie chińskich linii kolejowych. Arkady Fiedler wydaje książkę „Ryby śpiewają w Ukajali”, w kinoteatrze „Słońce” występuje Eugeniusz Bodo. Podczas zebrania studentów wolnomyślicieli wykład rozpoczął prof. Ułaszyn, ale przerwał w  momencie, gdy dostał piątym jajkiem od młodzieży z Akcji Katolickiej. W Poznaniu odbył się Międzynarodowy Kongres Ogródków Działkowych. 28. czerwca temperatura sięgnęła 46. stopni,

Z cyklu: Pamiętniki  z wakacji. Jesteśmy w Bielsku-Białej. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Bolka i Lolka  składamy kwiaty pod pomnikiem Reksia. Następnie odwiedzamy lokalne Muzeum Literatury. Muzeum polega na tym, że jego twórca pan Tadeusz Modrzejewski demonstruje dzieła Reymonta, które sam ręcznie przepisał z drukowanego. Tak więc tylko dwóch ludzi na świecie może powiedzieć, że napisało „Chłopów”: Reymont i Modrzejewski. Poza tym wszyscy zdrowi.

Pogoda tego lata krańcowa: albo tornada, albo gorąc i najlżejszego podmuchu. Więc wysoko punktowane pytanie: Co robi wiatr, kiedy nie wieje?

Sierpień miesiącem trzeźwości. Przypominamy więc antyalkoholowy plakat z lat 60. Na plakacie damska rączka w geście odmowy: „Z pijanym nie tańczę”. Ktoś dopisał: „Trzeźwy nie poprosi”.

Lato, wiadomo, pora romansów, więc złota myśl na dziś: Miłość jest wtedy, kiedy spotyka się dwoje ludzi z taką samą nerwicą.

Jeszcze tylko reklama: Słucham radia Merkury, więc jestem.

I już znikam –
Wiesław Kot

radiomerkury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.