Radio Merkury, piątek 28 października 2016

Mili Państwo,
Dzisiaj Światowy Dzień Odpoczynku Dla Zszarganych Nerwów. Dziś się luzujemy, jutro szargamy od nowa.
Imieniny dziś świętuje Domabor, ale jak bym powiedział, że Bomador, też by się Państwo nie zdziwili.
Oraz Tadeusz:
Cały świat się cieszy
Kiedy Tadeusz świętuje
Każdy z życzeniami śpieszy
I Tadkowi winszuje!
Popularny imionnik wśród szczególnie lubianych Tadeuszów wymienia Tadeusza Kantora. No, tak, ale żeby naprawdę polubić Tadeusza Kantora trzeba obejrzeć co najmniej godzinę spektaklu „Umarła klasa” i godzinę „Niech sczezną artyści”. Inaczej się nie da.
Wielkopolska prasa regionalna, dziś Nowiny Komornickie, w których czytamy: „Chomęcice, Głuchowo, Komorniki, Łęczyca, Plewiska, Rosnówko, Szreniawa i Wiry to nie tylko punkty na mapie. To miejsca, gdzie rozpoczynamy dzień poranną kawą i kończymy rozmowami w rodzinnym, albo sąsiedzkim gronie. Jesteśmy stąd, z tej gminy i nie boimy się zadawać trudnych pytań”. Potwierdzam w całej rozciągłości, ponieważ uwielbiam o poranku iść lasem od Rosnówka w stronę Chomęcic. Nie tak dawno podszedł tam do mnie – ja w stroju sportowym, trampki, słuchawki na uszach – pewien pan z pytaniem: „Przepraszam, czy pan może jest gajowym?” Kiedy powiedziałem, że raczej nie,  odszedł tak zasmucony, że od razu rzuciłbym wszystko i został gajowym w Rosnówku, byle tylko pocieszyć biedaka.
Data z kalendarium. 28 października  1989 roku: Na zakończenie wywiadu w telewizyjnym Dzienniku  aktorka Joanna Szczepkowska podała kwestię: „Proszę Państwa, czwartego czerwca osiemdziesiątego dziewiątego roku skończył się w Polsce… komunizm.” A gdyby ktoś zaobserwował w okolicy, że wystąpiły nawroty, to z reklamacją proszę do pani Szczepkowskiej.

Szybki skok w lata 90-te:
Fundacja wspierania rozwoju koszykówki na Śląski handlowała wódką udzielając nawet 6% rabatu.
Złodziej, który nocą włamał się do kiosku w Ustrzykach Dolnych zabrał tylko prezerwatywy.
W Bieszczadach obozowali członkowie „Rodziny tęczy”. Obowiązywał ich zakaz spożywania alkoholu, brania narkotyków i używania mydła.

Bez żartu typu suchar poranek jest nieważny. Dziś żarty barowe. Kelner poproszę ambrozję! – A co to takiego? – Jak to co, napój bogów. – O, przepraszam nie poznałem pana. I drugi też nieśmieszny: Kolego, postaw piwo. – Przecież się nie przewróciło.
I jeszcze cytat z świętych ksiąg konfucjanizmu.  Konfucjusz mówi: nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
To mam z Konfucjuszem wspólne. Też się nie orientuję –
Wiesław Kot

radiomerkury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *