Radio Merkury, czwartek 9 lutego 2017

Mili Państwo,
Witam w Międzynarodowym Dniu Pizzy. Pizzerii mamy w Polsce tyle, że powoli zaczyna brakować nazw, bo ileż lokali może się nazywać: Pasta La Vista, Viva La Pizza czy Cosa Nostra.

Daty historyczne. 9 lutego roku 2005 po raz pierwszy w Polsce obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. I zapewne po raz ostatni.

W Wielkopolsce dzieje się mnóstwo i właściwie nikt już za tym nie nadąża. W Koninie wycinkowo spróbował  Adam Zagórski, felietonista portalu Konin24 i zwrócił uwagę, iż miasto Konin zafunduje sobie izbę wytrzeźwień za milion złotych. Szkoda tylko, że burmistrz miasteczka Ślesin postawił sobie siedzibę za pięć milionów, a przecież mógł za te pieniądze pobudować pięć izb wytrzeźwień. W Koninie ma się też odbyć uroczysta Gala Konińskiego Biznesu. W roli konferansjerów i wodzirejów wystąpią artyści z kabaretu Paranienormalni. Czyżby jakaś aluzja? Felietonista zwraca też uwagę na kolejną już informację o tym, że funkcjonariusz policji będąc po służbie schwytał tego czy innego przestępcę. Składa więc wniosek, by wszyscy policjanci byli non stop po służbie, a wtedy współczynnik wykrywalności przestępstw na ziemi konińskiej od razu by poszybował.

Nadrabiamy zaległości w cytowaniu obciachowych dowcipów, dziś monolog pasażera autobusu miejskiego: „Jadę autobusem i muszę prosić pana, który stoi bliżej kasownika, by skasował mój bilet. Tylko – jak się do niego zwrócić – per „Ty”, czy per „Pan”?  Jeśli mężczyzna nie wysiadł na poprzednim przystanku znaczy, że jedzie do mojej dzielnicy. Jedzie z kwiatami – znaczy do kobiety. Kwiaty wiezie piękne, znaczy to, że i kobieta jest piękna. W naszej dzielnicy są tylko dwie piękne kobiety – moja żona i moja kochanka. Do mojej kochanki facet jechać nie może, bo ja do niej jadę. Znaczy, że jedzie do mojej żony. Moja żona ma dwóch kochanków – Waldemara i Piotra. Waldemar jest teraz w delegacji… Więc: – Panie Piotrze, mógłby mi pan skasować bilet?”

Horoskop na dziś i wcale nie szkodzi, iż wyczytaliśmy go w poznańskim „Dzienniku Porannym” z 9 lutego 1936 roku: „W dniu dzisiejszym nie grożą nam żadne niebezpieczeństwa. Nie należy się spodziewać żadnych nieprzewidzianych wydarzeń. Życie popłynie dziś bez żadnych trosk, ale i bez żadnych radości. Dla zakochanych gwiazdy również wróżą dzień smutny. Dziecko dziś urodzone odznaczać się będzie niezwykłym uosobieniem cechującym sangwinika. Mimo wad, będzie wyrozumiałe dla otoczenia. Karjerę zrobi w górnictwie”.

I jeszcze złota myśl z przydziału: Uganianie się  za kobietami jeszcze żadnemu facetowi nie zaszkodziło, w niebezpiecznie facet znajdzie się dopiero wtedy, gdy którąś złapie.

I już się luzujemy –
Wiesław Kot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *