Radio Merkury, czwartek 22 września 2016

Mili Państwo,

dziś Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy. Panie zapewne powinny ćwiczyć w odpowiednim stroju. Już one wiedzą w jakim.

Dziś Tomasza.
Sto lat Tomaszu i czego pragniesz
Niech ci się spełnią marzenia
Nie zgaduj życia i tak nie zgadniesz
Przyjmuj po prostu dziś życzenia.
Według popularnego imionnika najbardziej znani Tomasze to Tomasz Mann, Tomasz Hanks oraz Tomasz Cruise.

Dziś także przypada wiele ważkich rocznic. Z tym, że jest co do niektórych to nie bardzo wiadomo, czy są to rocznice wesołe czy smutne. Bo na przykład w roku 1997 22. września telewizja rozpoczęła emisję telenoweli „Klan”. Tegoż dnia w roku 2000 z taśm fabrycznych zjechał ostatni egzemplarz fiata 126. A w roku 2006 doszło do rozpadu koalicji Pis-Samoobrona-LPR. Ściśle mówiąc doszło do pierwszego rozłamu tej koalicji, bo potem odnotuje ona jeszcze wiele rozłamów, zanim rozłamie się ostatecznie.

Wielkopolska nie przestaje nas zaskakiwać. Portal Naszemiasto.pl podaje, iż miejscowości Łobżenica doszło do cytuję: „kolizji samochodu z drzewem”. To znaczy opel corsa jechał sobie jak gdyby nigdy nic prowadzony przez młodą kobietę, a tu przed maskę wyskoczyło mu drzewo. Bo ono się – całkiem złośliwie – uparło rosnąć akurat tam, gdzie ta pani przejeżdżała. Doprawdy, bezczelność niektórych drzew przekracza wszelkie granice. A już najbardziej bezczelne bywają te, które rosną przy drodze.

Dziś chciałbym podnieść, iż piosenka polska dostarcza nam bezcennej wiedzy na temat życia i jego reguł. Zamyka je w zgrabne sentencje, aforyzmy, jako to:
Dziwny jest ten świat.
Dziś prawdziwych Cyganów już  nie ma.
Miłość ci wszystko wybaczy.
Zawsze gdzieś czeka ktoś.
Nie ma jak u mamy.
Już nie ma dzikich plaż.
Najpiękniejsze są polskie kwiaty.
Wszystko się może zdarzyć.
Nie kochać w taką noc to grzech.
Bo tutaj jest jak jest, po prostu.
Nie ma wody na pustyni.
Nie ma miłości bez zazdrości.
Nic dwa razy się nie zdarza.
Dziewczyny lubią brąz.
Z dziewczynami nigdy nie wie się…
W życiu piękne są tylko chwile.
Jaka róża taki cierń.
Miłość swe humory ma.
Świat nie jest taki zły.
Do tanga trzeba dwojga.
Nie ma jak pompa.
Podróżą każda miłość jest.
Wesołe jest życie staruszka.
Życie to nie teatr.
Nie szkoda róż, gdy płonie las.

Ach, i jeszcze. Niedawno przytoczyłem najbardziej fundamentalne pytania, jakie stawia polska piosenka. Państwo jak najsłuszniej zwrócili uwagę, iż pominąłem fundamentalne pytanie: „Za czym kolejka ta stoi?”. A także pytanie skierowane do przyjaciół: „Gdzie oni są? Gdzie wszyscy moi przyjaciele?” i pytanie adresowane do pewnej Jolki: „Jolka, Jolka, Pamiętasz?” Mnie zaś przypomniało się pytanie, które zadawałem sobie wracając do domu po spożyciu: „Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom?”
Wiesław Kot

radiomerkury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *