Purpurowa twarz purpurata

W Poznaniu dzień jak co dzień. Nożownik wtargnął podczas nabożeństwa do Sali Królestwa i pewnej świadczyni Jehowy zadał serię ciosów nożem. Teraz ta walczy o życie, ponieważ – dodatkowo – posiadała przy sobie oświadczenie, że nie zgadza się na przetaczanie krwi. Jak to Świadkowie. Jak z Dobrą Nowiną przychodziły panie, katolicy z poczuciem humoru zapraszali do środka: „- Chodźcie, chodźcie, będziemy mieszać krew!” Z reguły z zaproszenia nie korzystały.

Dziś w moim ulubionym radiu kolejna porcja rozrywki. Zanim rozległo się podniosłe „Gaude mater” i grobowy głos zapowiedział: „W nurcie nauczania Jana Pawła II”, ojciec Tadeusz poprosił o przerywnik muzyczny. I poleciało „Motylem jestem” Ireny Jarockiej. Ojciec Tadeusz próbował ratować sytuację: „O, o motylach. To pewnie dlatego, że idzie wiosna.”
Poza tym dużo o pieniądzach, których ciągle jest za mało. W dodatku mnożą się oszustwa. Radio wielokrotnie przestrzegało babcie, by w przesyłaniu pieniędzy nie wysługiwać się wnuczkiem. Bo mnożyły się niezrozumiałe przypadki. Wnuczek brał, aby babcia miała wyrękę. Ale pieniądze do radia nie docierały. A jak babcia domagała się pokwitowania z poczty, to wnuczek tłumaczył, że zgubił. Tylko tak jakoś dziwnie zalatywało od niego winem jabłkowym…

Ktoś bardziej pomysłowy wydrukował gotowe blankiety wpłat na Radio M. i porozrzucał po kościołach. Żeby babcie nie musiały tego mozolnie wypełniać. I wszystko ok. Tylko – okazało się przypadkiem – że numer konta wydrukowany tam wcale nie był numerem konta Radia. A skąd taka babcia ma wiedzieć?

Pisałem już, że na Jasną Górę wybierają się husarze. W sieci fotoreportaż. Rzeczywiście, panowie w historycznych blachach. Tylko, niestety, te słynne skrzydła husarskie odpięli sobie, zanim weszli na mszę do kaplicy cudownego obrazu. Szkoda, byłoby jeszcze bardziej czadowo.

Czytam: „W Auli Magna na UMK w Toruniu zaplanowano na dziś publiczną obronę pracy doktorskiej pt.: >>Wychowanie do patriotyzmu w nauczaniu bp Polowego WP Sławoja Leszka Głódzia w latach 1991 – 2004<<”. Abp. Głódź zapewne jest ekspertem od patriotyzmu. Ale ma też inne zamiłowania. Wystarczy spojrzeć na purpurową twarz tego purpurata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *