Polish splash

Drewniany kościółek w miejscowości Granowo (30 km od Poznania). Zaszedłem, bo pewna studentka opisywała go w ramach ćwiczeń stylistycznych na zajęciach reportażu. Zastanawialiśmy się wówczas, czym pachnie taki kościółek. Kadzidłem? Liliami sprzed ołtarza? Kwiatem lipy w lecie? Nie, najmocniej pachnie terpentyną do konserwacji drewna.:

Pismo wyznaniowe, pobrane z kościelnej kruchty reklamuje książkę Jacka Pulikowskiego „Mężczyzna od A do Z”: „Wśród tematów poruszonych w książce: agresja, alkoholizm, honor, lenistwo, prezerwatywa, przywództwo, rozwód, teściowa, zdrada, żona i wiele innych”.
Z kolei w książce „Kogo kochają kobiety” poruszone zostały „sprawy ważne dla młodych kobiet poszukujących mężczyzny swojego życia”. Autorem jest o. Leon Knabit, benedyktyn, który od półwiecza nie opuszcza swego klasztoru.
No, i tetralogia „Świat demonów”. Z tych tytułów i Nergal by się sporo dowiedział. A poza tym mógłby wykorzystać tytuły w swoich piosenkach:

Pismo Flesz (o życiu gwiazd) pyta co sądzić o jurorowanie Danuty Stenki w polsatowskim programie Celebrity Splash. Odpowiadam w ten deseń:
W realnym życiu ekspert ocenia to, na czym się zna. W telewizji – odwrotnie. Tu specjalista od kiszenia kapusty zazwyczaj ocenia wydmuchiwanie baniek mydlanych. Bo nie chodzi o to, by było sensownie, chodzi o to by było śmiesznie.
Jeżeli już ktoś ocenia w swojej dziedzinie, to nie na swoim poziomie. Wybitna znawczyni kuchni Magda Gessler nie robi rewolucji w Hiltonie, lecz w zaplutym barze na prowincji. Co mógłbym przeprowadzić nawet ja. W PRL-u wybitny aktor Aleksander Bardini poprawiał recytatorów z Sochaczewa. Żeby ich czegoś nauczyć? Nie. Dla jaj.
A Stenka? Cóż, aktor żyje z przypominania o tym, że żyje. Poza tym rachunki za prąd i gaz też trzeba opłacić.

W Internecie czytam: „Stabilny stan arcybiskupa”. I myślę, że to chyba jednak nie może być prawda. Ale dalej się wyjaśnia: „Ks. abp Zygmunt Zimowski opuścił oddział intensywnej opieki medycznej”. A mnie się ciągle tłucze po głowie nasz arcybiskup, Gądecki, który w Poznaniu organizuje szeroką akcję wymierzoną w „seksualizację dzieci”. Jej finałem ma być mityng na wielkim stadionie Lecha przy Bułgarskiej.

2 komentarze do “Polish splash

  1. Dostało się ludziom mieszkających w małych miejscowościach. Z takich właśnie rejonów pochodzili: Mickiewicz, Gombrowicz, Kochanowski, Faulkner, Kant, Presley, Kot, Stachura, Grechuta i wielu innych.

    1. Kiedy tylko mogę, podkreślam, że jestem z małego miasteczka, w dodatku z Podkarpackiego. A to się liczy podwójnie. I tak już od pół wieku staram się nie zapominać, skąd mi nogi wyrastają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *