Placebo

Zmarł reżyser Tadeusz Chmielewski („Ewa chce spać” itd.). Z tej okazji Romek Rogowiecki trzymał mnie przy mikrofonie radia RDC (przez telefon) prawie godzinę. I jeszcze dwa zdania do „Rzepy”.:

w1

Pustkę własnego życia próbuje zrekompensować sobie podglądaniem innych w Internecie.

Polityka i komentarze: „Duda zdradza kulisy rozmowy z Szydło: powiedziała mi „nie damy rady tego zrobić”??? A co na to mąż Szydło?”; „powiedziala mi, ze klopoty moga byc, ja jej ze dlugopis mam”.

Fronda.pl: „Ateiści umierają młodo. Msza święta wydłuża życie! Ateiści często mają kompletnego bzika na punkcie zdrowia. Przechodzą na wegetarianizm, nieustannie biegająi ćwiczą, stosują dziwne diety. Okazuje się, że wszystko na nic. Nie dość, że sportem i dietą wcale się nie zbawią, ale umrą bez żadnej nadziei jak zwierzęta, ale co więcej… umrą też szybciej. Zdrowej katolickiej pobożności po prostu nic nie zastapi!”

Reforma oświatu, komentarz internauty: „Nowa podstawa programowa: Geografia: uczeń potrafi wskazać wszystkie kraje, które zdradziły, oszukały, pohańbiły, sprzedały i napadły.

Biologia: uczeń potrafi scharakteryzować podstawowe metody środowiska, takie jak wycinka, zrywka, odstrzał.

Jezyk polski: uczeń wie, że nie warto czytać ze zrozumieniem, wystarczy podpisać …”

„Wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey został pilnie odwołany, bo zataił fakt współpracy ze służbami USA, mimo że był o to pytany”. Komentarz: „50 twarzy Greya”

Lektury z polskiego: „A co w tym spisie robi lewak i wierny przyjaciel Michnika, Stanisław Barańczak, syn PZPRowskiego dygnitarza w Poznaniu i prześladowcy wybitnego katolickiego poety Wojciecha Bąka? Może nadaje się do listy lektur dla młodzieży polskiej zwłaszcza ten słynny paszkwil Barańczaka o Janie Pawle II, gdzie Papieża porównuje on do słonia w zoo? Ktoś w rzekomo PiSowskim MENie chyba nieźle trzasnął łbem o betoniarkę”.

Wicepremier Morawiecki: „- Lata temu moim ulubionym filmem był „Powrót do przyszłości”. Kiedy myślę o inwestycji GE i Lufthansy w Środzie Śląskiej, przypomina mi się ten właśnie film. Bo my nie chcemy doganiać przyszłości, ale chcemy ją przeskoczyć – mówi wicepremier ogłaszając nową zagraniczną inwestycję na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej”. Wicepremier musiał oglądać film bardzo dawno, bo zapomniał, że jego bohater planował znaleźć się w przyszłości, ale niechcący trafił w lata 50. Komunikat: „Aktorki Juliette Binoche i Isabelle Huppert podpisały się pod petycją przeciw zmianom w Teatrze Polskim”. Komentarz: A kim są owe protestujące Panie ??? Bo to jakieś chyba egzotyczne nazwiska nikomu nic nie mówiące szkoda że Onet nie przytoczy opinii rumuńskich babć klozetowych które są niezadowolone z sytuacji we wrocławskim teatrze”.

Kuba Wojewódzki: „Program TVP1 skierowany do dzieci, a zatytułowany „Hit Hit Hurra!”, pojawi się w innym niż dotychczas paśmie. Atutem widowiska było to, że nie odpadali w nim uczestnicy. W większości za to odpadli widzowie.”

Publicysta Łukasz Warzecha, zwany Panem Yapą prawicy, odchodzi od „wSieci” i przechodzi do „Do Rzeczy”. To wielka zmiana w życiu Łukasza. Teraz będzie musiał chodzić do innej redakcji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *