Nokturn w południe

Ciągle na pokucie, ciągle przyspawany do klawiatury, więc tęskną myślą wracam do Zakopanego. Pęksowe Brzyzko. Ulubiony poeta pensjonarek. Szkoda, że umarł w biedzie, zapomnieniu, jako impotent twórczy i wariat. :

s1

Kościółek na Pęksowym.:

s2
Krupówki i przebłyski świetności w czasach PRL-u.:

s3

Tu też sprzedają koszulki ze słynną frazą pana Janka.:

s4
Muzeum figur woskowych. Pomijając fakt, że nikt tu nie jest podobny, wszystko się zgadza.:

s5
Hasior przed Muzeum.:

s6
I w środku.:

s7
Tygodnik Przegląd (z własnej inicjatywy!) przedrukował fragment książeczki o miłości w filmie. Oni muszą już naprawdę gonić w piętkę!:

s8

Poza tym Wydawnictwo przysyła wzmianki w gazetach. W jednej z nich napisano, że piszę o filmach „nie bez złośliwej ironii”. Ja – złośliwy?!:

s9

Wojewódzki: „Konkurencja na rynku Gesslerów gęstnieje. Właśnie swoją pierwszą książkę kucharską „Słodki zielnik Lary” wydała córka Magdy Gessler. To instrukcja, jak połączyć zioła i desery. Lara ma na plecach tatuaż przedstawiający blat stołu z zastawą. Jak widać, ziół musiało było więcej”.

Fakt relacjonuje wypadek samochody. Zdjęcia, wygląda to przerażająco. Ale obok dopisek: „Zobacz także tragiczny wypadek pod Łodzią”.

Krzysztof Kłopotowski, krytyk filmowy, cytowany na Frondzie.pl.: „Wiemy, jak trudno oczepić się od Internetu w komputerze. Korzystanie z sieci pobudza bowiem te same miejsca w mózgu, co narkotyki i seks. Tak erotyka najpierw stworzyła rodzaj człowieczy a teraz tworzy jakiś globalny byt ponadludzki do czasu kosmicznej katastrofy”.

Niedziela: „Każdy potrzebuje modlitwy, nawet biskupi seniorzy. – Bóg zapłać Wam za obecność, za modlitwę. Każdy jej potrzebuje, nawet seniorzy – żartował podczas uroczystości abp Zimoń”. Nie, nigdy nie wzięlibyśmy na serio tego, że biskupi seniorzy potrzebują modlitwy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *