Nokturn w południe

Ciągle na pokucie, ciągle przyspawany do klawiatury, więc tęskną myślą wracam do Zakopanego. Pęksowe Brzyzko. Ulubiony poeta pensjonarek. Szkoda, że umarł w biedzie, zapomnieniu, jako impotent twórczy i wariat. :

s1

Kościółek na Pęksowym.:

s2
Krupówki i przebłyski świetności w czasach PRL-u.:

s3

Tu też sprzedają koszulki ze słynną frazą pana Janka.:

s4
Muzeum figur woskowych. Pomijając fakt, że nikt tu nie jest podobny, wszystko się zgadza.:

s5
Hasior przed Muzeum.:

s6
I w środku.:

s7
Tygodnik Przegląd (z własnej inicjatywy!) przedrukował fragment książeczki o miłości w filmie. Oni muszą już naprawdę gonić w piętkę!:

s8

Poza tym Wydawnictwo przysyła wzmianki w gazetach. W jednej z nich napisano, że piszę o filmach „nie bez złośliwej ironii”. Ja – złośliwy?!:

s9

Wojewódzki: „Konkurencja na rynku Gesslerów gęstnieje. Właśnie swoją pierwszą książkę kucharską „Słodki zielnik Lary” wydała córka Magdy Gessler. To instrukcja, jak połączyć zioła i desery. Lara ma na plecach tatuaż przedstawiający blat stołu z zastawą. Jak widać, ziół musiało było więcej”.

Fakt relacjonuje wypadek samochody. Zdjęcia, wygląda to przerażająco. Ale obok dopisek: „Zobacz także tragiczny wypadek pod Łodzią”.

Krzysztof Kłopotowski, krytyk filmowy, cytowany na Frondzie.pl.: „Wiemy, jak trudno oczepić się od Internetu w komputerze. Korzystanie z sieci pobudza bowiem te same miejsca w mózgu, co narkotyki i seks. Tak erotyka najpierw stworzyła rodzaj człowieczy a teraz tworzy jakiś globalny byt ponadludzki do czasu kosmicznej katastrofy”.

Niedziela: „Każdy potrzebuje modlitwy, nawet biskupi seniorzy. – Bóg zapłać Wam za obecność, za modlitwę. Każdy jej potrzebuje, nawet seniorzy – żartował podczas uroczystości abp Zimoń”. Nie, nigdy nie wzięlibyśmy na serio tego, że biskupi seniorzy potrzebują modlitwy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *