My w niewoli, my w niewoli

Wiadomość o śmierci Tatiany Samojłowej, gwiazdy filmu „Lecą  żurawie”. Dożyła 80-tki, choć podobno nie odmawiała, kiedy częstowali. Natknąłem się kiedyś na nią w Budapeszcie. Nie poznałem, powiedzieli mi, że to ona. Wziąłem autograf. Gdzie on teraz, po tylu przeprowadzkach?

Kto żyw pcha się do Parlamentu Europejskiego. Wystarczy, że z jakiegoś powodu zaistnieje w jakiejkolwiek dziedzinie, już jest idealnym kandydatem. W Poznaniu głośna stała się menedżerka sportowa, była modelka, Izabela Łukomska-Pyżalska. Jej dokonania w sporcie oceniają rozmaicie – nie znam się na tym. Ale publikowała też felietony i parę witryn je zamieszczało. Tu się nieco lepiej orientuję, poczytałem. Moja diagnoza: nuda przepleciona banałem i odwrotnie. Ale – co tam. Teraz jednak pani Pyżalska staruje do Parlamentu z ramienia partii Palikota. Też w porządku. Tylko ostatnio poczuła się jednak zbyt pewnie. Jak Witalij Kliczko napisał, żeby Polska uważała, bo Putin ma  na nią ochotę i może znowu zostać częścią Rosyjskiego Imperium, to pani Pyżalska mu odpowiedziała. Napisała na FB: „Polska była częścią Rosji? Albo Kliczko lekko odpłynął, albo coś mnie ominęło na lekcjach historii…”
Licząc, że Polska była częścią Imperium jakieś 123 lata, to tak ze dwa lata edukacji z historii i polskiego ominęły panią Pyżalską na pewno. A co do innych przedmiotów i innych lat – to już nie wiadomo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.