Milczenie to polska specjalność

Aktor Jerzy Zelnik na Niezależna. pl: „ Życzę więc abyśmy wyprostowali karki, mieli odwagę, żyli w zgodzie z własnym sumieniem”.
Komentarz internauty: „Gdybym chciał żyć w zgodzie z własnym sumieniem, musiałbym wystrzelać połowę Polski!”

Dwie miłe panie przyniosły nową porcję literatury. Natychmiast rzuciłem się do czytania. W najnowszej „Strażnicy” interesujący materiał o poskramianiu gniewu. Przykłady z całego świata, bo pisemko ma zasięg globalny. Ale jest i polski ślad! Gniew można – okazuje się – opanować.  „Przykładem jest Sebastian z Polski, który opowiada, że nauczył się poskramiać wybuchowy temperament, gdy jako 23-latek zaczął w więzieniu studiować Biblię”.

Niedawno byliśmy nieopodal Murowanej Gośliny w kościółku, w którym na pasterce był przed laty Mickiewicz. A tu czytam u red. Andrzeja Niczyperowicza  /Głos Wielkopolski/: „Filolog, mgr zwyczajny B. Zwadroń napisał był grube tomisko zatytułowane >>Czy Adam Mickiewicz przebywał w Murowanej Goślinie?<<. W ostatnim akapicie uczony filolog stwierdza, że Mickiewicz w Murowanej Goślinie nie przebywał”.

Witryna wPolityce: „Polska jest niszczona przez zdrajców, a Polacy jeżdżąc zachodnimi samochodami, chwalą okupanta”. To prawda. Ale nie wszyscy. Sam widziałem nielicznych patriotów, którzy poruszają się polonezem, a nawet małym fiatem.

Nasz Dziennik: „Ponad 20 proc. Polaków ma taką alternatywę, że po zapłaceniu wszystkich rachunków nie pozostaje im nic na życie – zauważa Janusz Szewczak”. Z tego wynika, że jest jeszcze gorzej. Te 20% nie ma żadnej alternatywy.

Studiuję z należną uwagą pismo parafialne z Rożnowa i Łukowa pt. Nasze Wspólnoty. Oto program tegorocznych rozważań wielkopostnych:
„Tematem pierwszego rozważania wielkopostnego były (w oparciu o zachowania Judasza) przewidywane skutki jego zachowania i zachęta do roztropności.
Tematem drugiego rozważania było (w oparciu o samobójstwo Judasza) pobudzenie zgromadzonych do zaufania w miłosierdzie Boże…”
Zachowanie Piotra było rozważane dopiero jako czwarte. Czy Judasz w parafiach Rożnowo i Łukowo nie jest aby odrobinę przereklamowany?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.