Merry Christmas, Christmas Merry

W domu szaleje tajfun Dorota. Na lampie zawisło więc coś, czego tam nie bywało:

Pod moim biurkiem stoi coś, co tam nie stało. Cały czas under construction, bo chińskie lampki się przepaliły, skutkiem czego cały naród chiński został słownie poniżony przez Dorotę. Cóż, it’s Christmas…:

Wczoraj trzy telewizje (jedna przez telefon). I jedno radio. Co to znaczy? Że wszyscy szanujący się Polacy przygotowują się do świąt. A ci z kompleksami (nikt mnie nie słucha, żona nie chce ze mną rozmawiać) pchają się do telewizji.

Dziś w I Programie radia o 50. rocznicy premiery „Różowej pantery”. Tak zamówili kilka dni temu. Przygotowywałem się do wejścia na antenę i coś mi się nie zgadzało. Film pokazali w 1963. Ale – uzgodniliśmy więc z redaktorem odpowiedzialnym, że będzie to „51. okrągła rocznica”.
Potem jeszcze trzy telewizje, w tym jedna podwójna. Polegało to ta tym, iż mówiąc do tej samej kamery do jednego programu patrzyłem w prawo, a mówiąc do drugiego patrzyłem w lewo.

Interesujący casus prawny z moich stron przynosi tygodnik przedruków Angora. Otóż 47-letni mieszkaniec Dębicy uważał się za pokrzywdzonego przez naturę. Zamówił więc w Internecie pigułki na wydłużenie. Producent gwarantował co najmniej 3 centymetry. Mieszkaniec Dębicy zakupił, zażywał i mierzył. Okazało się, że środek zawiódł. Oszukany na 170 zł. zawiadomił prokuraturę. Ale sprawa nie jest prosta, bo producent może powiedzieć, że jego środek zadziałał znakomicie, bo teraz klient posiada atrybut o 3 centymetry dłuższy. Bo jak dowiedzie, ile centymetrów ten liczył sobie przed zażyciem pierwszej pastylki? Była obdukcja?
Tak, coraz bardziej umacniam się w przekonaniu, że moje rodzinne strony to jednak szczęśliwa kraina…

Komentarze przeczytane o tak, z doskoku, na witrynie wPolityce.pl:
/o biskupach, którzy wycofali się z marszu/ – poziom zażydzenie KK jest zbyt duży, dlatego można ich kupić za srebrniki.
– Oglądajmy często serial „Wilkowyje” i zacznijmy myśleć!!!
– Ale co robic w sytuacji bez wyjscia ? Polityka PISu wyplywa przeciez z rozpaczy.
– … człowiek uczciwy nie powinien nawiązywać żadnego kontaktu z funkcjonariuszami medialnymi władzy (sami siebie nazywają dziennikarzami).

Red. Andrzej Niczyperowicz w Głosie Wielkopolskim:
MAKATKA W POGOTOWIU Im później przyjedziesz, tym trafniejsza diagnoza.
CZY WIESZ, ŻE… … gdyby nie to, że telewizor i lodówka są od siebie nieco oddalone, niektórzy ludzie w ogóle nie uprawialiby sportu?

Antonio Vivaldi „Die Konzerte fur Blockflute”. Istne trele. Ten flet Vivaldiego jest wyjątkowo rozdokazywany. Muzyka pluska, pieni się, przypomina śpiew leśnych ptaków w letni dzień. Okazuje się, że takich koncertów na instrument z towarzyszeniem orkiestry wykonał co najmniej 400. Taśma?!:

Rinaldo Alessandrini „Mottetti”. Druga połowa XVII wieku i maestro di cappella w Santa Maria Maggiore w Rzymie, więc głównie chóry religijne i motety a capella. Bardzo pobożne (słychać!) i podniosłe. Nastrój niedzielnego święta w katedrze. Rodzaj pocztówki dźwiękowej z tamtych czasów. Można się zasłuchać:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *