Kwiat polskiego establishmentu

Naczytywanie audycji w radiu nie ma końca.:

w1

W tygodniku Przegląd tekst o polskich wigiliach. Mutację czytam po kawałku w radiu.:

w2

Na polach mgła, więc wszystko jakieś takie mniej więcej.:

w3

Szreniawa. Jak się całe życie mieszkało przy Broniewskiego lub Nowotki…:

w4

Czas nie pozwala na czytanie mediów, więc zaglądam tylko na witryny, do których jestem najbardziej przywiązany.

Fronda: „Dlaczego nie ma sygnału TVP? Pawłowicz mocno”. Nie pisze się dwa razy tego samego. To się nazywa pleonazm (masło maślane). Wystarczy napisać: Pawłowicz.

Fronda: „>Częścią zwycięstwa rozliczenie tych, którzy dopuszczali się zbrodni<. MOCNE I MĄDRE przemówienie Jarosława Kaczyńskiego”. Jak to czytam, to zaraz chciałbym, żeby Fronda wskazała na przemówienie prezesa, które – jej zdaniem – jest słabe i niemądre.

Głos pod tekstem na portalu wPolityce, bez związku z treścią artykułu: „Podkomisja Pana Ministra Macierewicza POwinna dalej badać przyczyny zamachu na kwiat polskiego establishmentu pod Smoleńskiem”.

Fronda: „Masz problem z masturbacją? Nie możesz powstrzymać nieczystych myśli? ZOBACZ jak się z tego wyzwolić!” Nie bardzo rozumiem, co znaczy ów „problem z masturbacją”. Bo inny problem ma 17-latek, a inny 60-latek.

Z analizy wyników badań CBOS: „Szydło ma stosunkowo dużo zwolenników na wsi (52 proc.) oraz wśród osób słabiej wykształconych i sytuowanych (52 proc. wśród mających wykształcenie podstawowe i 55 proc. wśród ankietowanych z wykształceniem zasadniczym zawodowym, 55 proc. wśród deklarujących miesięczne dochody per capita poniżej 650 zł i 63 proc. wśród dysponujących kwotą od 650 zł do 999 zł)”.

Głos na portalu Polonia Christiana: „Trzeba jak najszybciej zmienić hymn państwowy, bo są w nim zawarte lewackie słowa : „dał nam przykład Bonaparte ” Napoleon wprowadził instytucje rozwodu małżeństwa. To skandal że dla Państwa katolickiego jakim jest Polska, Lewak Napoleon jest przykładem rozkładu małżeństwa w Hymnie Państwowym! Zmienić Mazurka Dąbrowskiego na GAUDE MATER POLONIA !”

Trochę wspomnień z Zielonej Góry. Tamtejsze Muzeum. Zazwyczaj panie salowe siedzą i rozwiązują krzyżówki, choć już młodzież z reguły wstaje, gdy wchodzisz do sali. Tu, jak wszedłem, pani nie siedziała, ale też się nie odwróciła.:

w5

I mogłem spokojnie kontemplować plakaty teatralne Franciszka Starowieyskiego.:

w6
Oraz sztukę plakatową o okresu „pionierskiego”.

w7

w8

w9

w10

w11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *