Kalós Kagathós

Pani poseł Pawłowicz napisała na FB: „Hybrydową wojnę przeciwko Polsce toczy dziś – na śmierć – w zewnętrznym interesie,wykorzeniony z polskości wewnętrzny agresor,tj.połączone siły pokomunistyczno-lewackie i złodziejskie (…) Proszę moich kolegów,wszystkich uczciwych Polaków o medialny i towarzyski bojkot ujawniających się bezwstydnie i ostentacyjnie barbarzyńców kulturowych,nienawistników i dziczy medialnej. Nie bierzmy udziału w spotkaniach i programach z takimi ludźmi. Nie uwiarygodniajmy ich! Miejmy godność!!! Oni złamali wszelkie cywilizacyjne standardy”. Tak nawiasem, po znakach diakrytycznych obowiązuje spacja,  z tym, że nie wszystkich. Dalej tekst naprowadza, że ta „dzicz medialna” to akurat TVN. Nie znałem jeszcze tego wpisu, kiedy znów zdradzałem Polskę w tej stacji. Targowałem się, ale nie chcieli dać więcej niż 30.:

Byłbym im słowa pani poseł wykrzyczał w twarz! Bo, jak napisał pewien internauta: „Pani Pawłowicz to ma szczęście. I piękna, i mądra”.

Prezenter lokalnej telewizji poznańskiej: „Czy zima spakuje już swoje pełne mrozu walizki?” Żebym ja  potrafił choć raz wyrazić się tak pięknie… Ja powiedziałbym raczej coś w stylu „Pulp Fiction”: Kiedy ta k…a zima pójdzie się wreszcie j…ć?!

2 komentarze do “Kalós Kagathós

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.