Józef nieświęty

Komunikat dla rolników. Wzrost rzepaku w normie.:

s1

Dal też.:

s2

Tylko kwiecia miejscami za dużo.:

s3

The beetle. Na razie jeden (ale żwawy).:

s4

Janusz Śniadek, niegdyś szef NSZZ „Solidarność” na Niezależna.pl:  „Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i Ojczyźnie podnieśliśmy głowy, pragnąc, aby ten rozpalony w sercach i umysłach płomień nie wygasł”. Tak się powinien wypowiadać rasowy działacz związkowy, a nie: „Przedstawiliśmy stronie rządowej szereg postulatów…”

Stało się! Daniel Olbrychski zostanie Honorowym Obywatelem Opola. „Ale nie obyło się bez drobnego spięcia – część radnych w ogóle nie zagłosowała, inni w geście protestu wyszli z sali. Powód? Olbrychski jest uważany za aktora PRL-owskiego”. Jak najsłuszniej – jako kandydaci do tego wysokiego tytułu powinni być brani pod uwagę wyłącznie aktorzy nie kolaborujący z PRL-em i III RP. Czyli tacy, którzy karierę rozpoczęli i zakończyli w latach 2005-2007.

Z sieci: „Zapowiedziane na 23 kwietnia ogłoszenie świętymi półtora miliona ofiar ludobójstwa, dokonanego na Ormianach przed stu laty, będzie pierwszą kanonizacją w Ormiańskim Kościele Apostolskim (OKA) od ponad 500 lat”.
I po co to się tak mordować z tym całym procesem kanonizacyjnym dla każdego „sługi Bożego” z osobna?
A przecież precedensy w umasowieniu kanonizacji bywały nawet w Polsce. Poeta pisał:
„Prosto do nieba czwórkami szli
Żołnierze z Westerplatte”.

Awantura i cud. Awantura polega na tym, że do mediów wyciekł list rozgoryczonych pracowników TV Republika, którym po raz kolejny obcięto 20% pensji (mimo, iż w programie stacji mnóstwo czasu zajmuje telesprzedaż). A cud? „Pracownicy poskarżyli się w liście m.in. na >>obniżenie jakości programu<<”. Internauci są zgodni – to jest po prostu niemożliwe.

Tygodnik Nie:
Andrzej Duda na nowych plakatach wyborczych zaprezentował cztery hasła: przyszłość, odwaga, rodzina, nadzieja. W skrócie PORN.
Z ciekawą promocją usług kościelnych wystąpił ks. Józef Wysocki, proboszcz parafii św. Wojciecha w Koninie. Ksiądz ogłosił, że ochrzci za darmo chłopca, któremu zostanie nadane imię, które on sam nosi, czyli Józef. W parafii przez ostatnich 12 lat tylko raz ktoś nadał dziecku imię Józef, ale i tak na drugie. >>To bardzo piękne imię, i ze Starego, i Nowego Testamentu. Sam się tym imieniem szczycę i zachęcam rodziców, żeby nadawali je swoim synom<< – mówi ks. Wysocki. Podobnie jak ks. Józef Wysocki szczycili się swym imieniem Józef Stalin, Josef Mengele, Joseph Goebbels, Józef Cyrankiewicz i Josip Broz Tito.

Przedwczoraj kolejna rocznica męczeństwa świętego Wojciecha. Kiedy oglądałem w gazetach jego liczne portrety, zrozumiałem, dlaczego zasłużył na koronę w niebie. Otóż zmarł on śmiercią męczeńską ewangelizując Prusów w wieku zaledwie 41. lat. Patrzcie, do czego ci wstrętni Prusowie doprowadzili mężczyznę zaledwie 40-letniego. Mieli rację Krzyżacy: zabić takich to mało!:

s6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *