Joan Baez w byłym PGRze

Przemiły koncert klubowy Małgorzaty Bratek, polskiej pieśniarki doby opozycji KORowskiej i pierwszej Solidarności. Pamiętam panią Małgorzatę ze strajku na UAM w 1981. Trzyma się świetnie, głos, gra na gitarze – wszystko nadspodziewanie sprawne. Szkoda tylko, że piosenki tylko z tamtych lat. Z takimi warunkami można by zawalczyć o nowy repertuar, o nową publiczność. A pani Małgorzata mieszka w popegeerowskim bloku gdzieś na obrzeżach powiatu trzcianecko-czarnkowskiego i próbuje tam szerzyć kulturę wysoką. Co jest zajęciem najwyższego ryzyka. Jej sąsiedzi raczej nie będą ciekawi jej piosenek do tekstów Barańczaka, skoro mają disco polo.:

p1

W przyrodzie dzisiaj wszystko przez połowę.:

p2

p3

p4

A to Polska właśnie: „Medialny związek Dody i Emila Haidara dobiegł końca rok temu. Narzeczeni nie rozstali się jednak w przyjaznej atmosferze. Były ukochany zażądał od piosenkarki zwrotu wszystkich drogich prezentów, które jej podarował w trakcie ich burzliwego romansu”. Następnej narzeczonej też trzeba coś dać, a on się pewnie wyprztykał…

Wojewódzki w Polityce. „Wraz z tą decyzją odeszła jakaś część Polski. TVN zdecydował o zakończeniu programu Ewy Drzyzgi „Rozmowy w toku”. Nie będzie już historii typu: Norbert lat 21 ma refleks rewolwerowca, więc namówił Angelikę na stosunek przerywany. Szkoda. Szybko się to oglądało”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *