Jabłoń i jabłko

Co z tego, że słońce świeci nad lasem, jak nie ma tu czego oświetlać? Drzewa, krzaki, zarośla – wszystko na golasa.:

s1

Matthew Tyrmand, syn Leopolda, bardzo mocno udziela się w mediach prawicowych. Nie dziwię się. Jego tato jak się znalazł w Stanach, to pouczał Amerykanów, na czym polega rdzennie amerykański, konserwatywny styl życia. Bo ta cała rewolucja hipisowska mocno zalatywała mu komunizmem. Diagnozuje, że koncern Agora dopuszcza się masowej manipulacji i dezinformacji. A Gazeta Wyborcza to jedno wielkie rozpanoszone kłamstwo. Najlepszy dowód, że nie publikuje wypowiedzi Tyrmanda. „Ale ja nie pozwolę się uciszyć – nawet jeśli ludzie władzy zaczną robić wszystko, by utrudnić mi życie. Już teraz >>Gazeta Wyborcza<< całkowicie mnie pomija, moje nazwisko nie ma szans, by pojawić się na jej łamach”. Dziwię się. Tak mu pilno znaleźć się na łamach, na których kłamstwo goni kłamstwo? Czy nie lepiej pozostać na łamach pism prawicowych, gdzie króluje sama prawda?
Ale też nie wszyscy na prawicy są zachwyceni towarzystwem młodego Tyrmanda. Starego też. WPolityce.pl: „Od kiedy to Tyrmand – Żyd, erotoman, dziennikarz >>Komsomolskiej Prawdy<< w Wilnie w 1941, miłośnik jazzu, bawidamek, nosiciel korowych skarpet, autor ANTYPOLSKIEGO >>Filipa<< jest idolem prawicy?”

Jan Pietrzak (Klub Ronina): „Naszym nieszczęściem jest to, że polskie bitwy, powstania, zwycięstwa nie są odnotowywane przez zachód”.

Nie: „Policja zatrzymała kibica, który chciał na krakowskim rynku zaatakować krzesłem prezydenta Komorowskiego. Teraz pewnie pójdzie siedzieć”.

Andrzej Duda zadeklarował, że o in vitro ma takie samo zdanie jak episkopat. Mało mnie to dziwi i obchodzi. Czekam na listę kwestii, w których Andrzej Duda ma inne zdanie niż episkopat.

Moja rozpoznawalność poszybowała. Pani na poczcie nie chciała ode mnie dowodu, bo twierdzi, że mnie zna.

2 przemyślenia nt. „Jabłoń i jabłko

  1. Nie mogę wypłacić na ten dowód. Pani tu jest zupełnie niepodobna do siebie. – Niepodobna, niepodobna, bo to dowód szwagra… Chociaż 1000…. – 500 mogę dać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *