Imposybilny determinizm

W TVN Biznes i Świat o tym, dlaczego aktorki w Hollywood zarabiają mniej niż panowie. Bo wszyscy – nawet panie – wolą w kinie (paradoksalnie!) patrzeć na panów. Tylko 10% filmów zachowuje parytet w obsadzie: gra równa liczba pań i panów. Poza tym panowie na ekranie mają od 20 do 60 lat. A panie – średnio – od 20 do 40 lat. Średnia wieku mężczyzny z Oscarem – 46 lat. Średnia wieku pań z tym laurem: 36 lat. Oscara za reżyserię jak dotąd dostała tylko jedna pani.
TVN zwykły pyta o tego 21. października z „Powrotu do przyszłości”. Jakie przepowiednie z filmu się sprawdziły. Nieliczne. Przyszłość przewidujemy bowiem na zasadzie: będzie to samo, co już mamy tylko lepsze. Buty, które się same sznurują łatwo pokazać, bo już wiemy, jak wyglądają zwykłe sznurowadła. Ale jak pokazać Internet, jak nikt nie ma w domu komputera?
Fronda.pl stawia pytania, co zobaczyłby Marty McFly, gdyby teraz wylądował w Polsce: „Lifting twarzy i skóry pozwalający na przedłużenie młodości? Tylko dla tych, którzy zamiast ww. pizzy na kolację zajadają ośmiorniczki. Dla reszty harówka do 67 roku życia”.
Cóż, im się wszystko kojarzy z jednym…

Strony rodzinne nie przestają mnie zadziwiać. W Rzeszowie na ekraniku ulicznego biletomatu można było obejrzeć film pornograficzny.
I bliżej mojego miasta: „Zmarł 41-letni mężczyzna z powodu zatrucia alkoholem. Okazało się, że miał… 9 promili”. Internauci znają bliższe szczegóły: „Pewnie nie zapijał… Albo nie zakąszał…”

Prezes Kaczyński właśnie mówi w TV Trwam: „Trzeba odrzucić imposybilny determinizm…” To się nazywa właściwe hasło dla właściwej publiczności.

Generalny protest przeciwko polityce rządu: górnicy, emeryci, naukowcy, pielęgniarki. Tego rządu już nie ma! Nie lepiej poczekać tydzień? Chociaż nie. Ten rząd nie dał i nie da, stąd protesty. Za chwilę będzie nowy rząd, a on – zgodnie z obietnicami – da wszystko wszystkim. Więc protesty będą bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *