Hołdownik marmurów

Kariera czasownika „przykryć”. Otóż newsy w mediach publikuje się nie po to, aby poinformować, ale po to, by nowsza informacja „przykryła” starszą. Jeżeli np. w partii politycznej wybucha skandal, to ta partia natychmiast kombinuje, co by tu podrzucić mediom, by to coś „przykryło” nieprzyjemną aferę. By jej nie wałkować, by odwrócić uwagę ludzi, by zapomnieli.
Dziennikarz z Polsatu tym razem jakiś osowiały. Wyjaśnia dlaczego. Cały dzień nagrywali jakąś orkiestrę włościańską – na zimnie, w deszczu – a na wizję poszła tylko migawka. „Wszystko przykrył Kijów…”

„Gazeta Wyborcza” obejrzała kościół budowany w Toruniu przez księdza Rydzyka i jego ofiarodawców. Przypominam sobie, jak głośno było o nim już latem tego roku. Ks. Rydzyk opisywał go ze szczegółami na antenie: tu będą marmury takie, tam owakie. Tu posąg papieża, tu kolumny, tu stacje drogi krzyżowej, a tam jeszcze inne wspaniałości. I – „to wszystko jest do wzięcia”. To znaczy: można w pewien sposób ”wykupić” taką stację, czyli ją zasponsorować. Mieliśmy z Dorotą nieodparte wrażenie, że w identyczny sposób swoje ulubione nalewki musi zachwalać nałogowy pijak. Albo żarłok, który z rozkoszą wspomina obfity obiad. Tylko mlaskania brakowało.

Powieść Agaty Chrisie „Po pogrzebie” odsłuchiwana podczas leśnych spacerów. Interesujący pomysł. Zmarł nestor rodu, rodzina zjeżdża się na pogrzeb. I wtedy pewna ciotka, która uchodziła za nieco odchyloną, bo zawsze lubiła coś palnąć, mówi, że on pewnie został zamordowany. Wszyscy zaszokowani tym wyskokiem. I przeszliby nad nim do porządku dziennego, gdyby nie jedna okoliczność. Otóż ciotka zawsze lubiła z czymś wyskoczyć, ale też zawsze to, co powiedziała, się sprawdzało.
Kiedy ciotka wyskoczyła ze swoją sensacją, nieboskłon nad oziminą prezentował się następująco:

Agnieszka Radwańska znowu w zalotnie rozbieranej sesji fotograficznej. Internet komentuje – najczęściej wulgarnie. Wreszcie ktoś podsumowuje dyskusję pisząc, że komentatorzy raczej niewielkie pojęcie mają o tym, co to tenis, za to bardzo dokładnie wiedza, co to penis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *