Hołd dla personelu

Południe. Niebo nad Szreniawą.:

Z wczoraj. Przejawy secesji czarnkowskiej.:


W Trzciance, w kruchcie kościoła prawdziwa osobliwość. Tablica upamiętniająca kościelnego. Widzę taką po raz pierwszy. Zazwyczaj w takich miejscach brylują biskupi, szlachta, prałaci, infułaci. Personelu nikt nie upamiętnia.:

Choinka w Człopie. Też eko.:

Matka Boska Saletyńska w Trzciance. Płacze. Tak czekam na objawienie, w ramach którego Matka Boska się uśmiechnie…:

Prawdziwe, wystawne obchody święta Trzech Króli odbyły się w moim mieście rodzinnym. Czytam: „W Jarosławiu o godz. 12 z Kolegiaty wyruszy najmniejszy orszak, Świętej Rodziny, który chwilę później będzie już oczekiwał w Rynku na trzy pozostałe. Będą wtedy pierwsze sceny jasełkowe. Trzy orszaki wyruszą z kościołów również o godz. 12, a około 12.30 mają już być w Rynku. Orszak afrykański (niebieski, król Baltazar) wyruszy z kościoła o. Reformatów. Orszak azjatycki (zielony, król Melchior) – z kościoła Miłosierdzia Bożego. Największy orszak europejski (czerwony,król Kacper), – z kościoła Chrystusa Króla. Ten dotrze na rynek jako ostatni. Około godz. 12.30, kiedy wszystkie orszaki będą już na rynku, rozpoczną się dalsze sceny jasełkowe. Będzie to m.in. ogłoszenie edyktu Cezara Augusta, dialogi przy scenach z diabłami i aniołami, przemarsz pasterzy z owieczkami, dialog Józefa i Maryi z Żydem…” Ta ostatnia atrakcja zaciekawiła mnie najbardziej. Sądzę, że Józef i Maryja rozmawiali z Żydem jako Polacy. Kto nie jest z Jarosławia, jak ja, nigdy tego nie zrozumie.:

Z obcowania z mediami – same pożytki. Portal państwa Terlikowskich: „>Celebryci należą do świata, który jest pokryty gęstym mrokiem<. Abp Jędraszewski OSTRO JEDZIE!!!” Tak, nie spotkałem trafniejszej oceny działalności księdza arcybiskupa niż „ostra jazda”.

Terlikowscy: To już koniec ery „Gazety Wyborczej”. Polska uwalnia się wreszcie spod buta Michnika!

Superexpress: „Co liczby mówią o Jarosławie Kaczyńskim? O odpowiedź na to pytanie zapytaliśmy specjalistę w tej dziedzinie – Wróżbitę Macieja. >Kaczyński to dobry i bezinteresowny człowiek<”.

WPolityce: Do sformatowanych głąbów: „GIEŁDA TO WYNALAZEK POD KAŻDYM WZGLĘDEM KRYMINALNY. To rzeczywistość w rzeczywistości — alternatywny obieg pieniądza i zastępczy „ład gospodarczy” do budowania i rozrostu majątków pasożytów społecznych. NIE MA ŻADNEGO UZASADNIENIA dla tej instytucji — istnieje wyłącznie z wymienionych powyżej przyczyn. W państwie suwerennym, w kraju wolnych ludzi — POWINNA BYĆ USTAWOWO ZNIESIONA I ZAKAZANA, jak sekty, masońska swołocz i wszelkie porozumienia z fałszywymi manifestami — to wszystko w tej sprawie”.

Tygodnik Nie: „Jerzemu Zelnikowi podobała się naga Anna Komorowska w szopce TVP. Można grać u Kawalerowicza i Wajdy, a na koniec i tak najbardziej cieszy goła dupa i cyce.

W Sandomierzu grupa kolędników z gminy Gorzyce odwiedziła 74-letnią gospodynię. Zaśpiewali i życzyli dużo szczęścia w Nowym Roku. Po ich odejściu kobieta odkryła, że z domu zniknął portfel 46-letniej córki, w którym miała 450 zł, dokumenty i kartę do bankomatu. Policja wpadła na ślad i zatrzymała młodych złodziei. Ustalono, że kolędy śpiewali Herod z diabłem, a portfel ukradł ich kolega przebrany za Żyda.

Sprawę zakończył prezes Kaczyński, który powiedział, iż wszystko odbyło się zgodnie z prawem, co można rozumieć, że opozycja może panu prezesowi skoczyć tam, gdzie państwo może pana prezesa w dupę pocałować”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.