Finisaż

Budzimy się po weselisku w lubelskim hotelu Royal Botanic. Nie byliśmy tu z 10 lat. Poprzednim razem gości budziły papugi (jak kto miał kaca, więc słyszał je podwójnie, nie bywał zachwycony). Teraz została pusta klatka. Pewnie któregos poranka jakiś gość nie wytrzymał…:

Orońsko (Radomskie). Centrum Rzeźby Polskiej.:

Łódź. Muzeum Włókiennictwa. Finisaż wystawy (końcowe oprowadzanie autorskie) Oli Kozioł. Z sieci: „Obrazy Oli Kozioł nawiązują do pierwszych eksperymentów z fonoautografem i fonografem. Czarne tonda mają coś wspólnego z pierwszymi, zapewne nieudanymi, doświadczeniami Emila Berlinera (wynalazcy gramofonu) czy kultami cargo zaobserwowanymi na wyspach Oceanu Spokojnego, głównie Melanezji podczas II wojny światowej, gdzie rdzenni mieszkańcy, widząc białego człowieka, próbowali wytwarzać różne przedmioty, które on posiadał (tj. radia, samoloty, okulary), używając do tego orzechów kokosowych, słomy i gliny.” – prof. dr hab. Piotr Stachlewski
Ola Kozioł ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się performansem, malarstwem, wideo, instalacją”.:

Na Piotrkowskiej handel jak za czasów Reymonta.:

Kawa przy ulicy Nawrot (spokojna boczna Piotrkowskiej).:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *