Elita i kwita

Tym materiałem zabito sporo okien na lubelskiej starówce. Wielu twierdzi, że paździerz najlepiej – w sposób naturalnie symboliczny – oddaje stan umysłu przeciętnego Polaka.:

O! Toż to moja dewiza życiowa od lat!:

Jarosław. Za fundusze unijne park miejski ma przejść rewitalizację. A ja jak miałem 16-17 lat to ileż się naspacerowałem wieczorami z różnymi panienkami tą aleją… I nie czekałem na rewitalizację!:

Zatelefonował pan redaktor z prośbą o wypowiedź w materiale dla pisma „Polska Zbrojna”. Cóż, tam mnie dotąd nie było…

Zasłyszane przez Dorotę w Kuchennych rewolucjach. Mówi podkuchenna o kierowniku restauracji: „Widział, że sam nie da rady i powierzył całą pałkę dla mnie”.

Zaległa lubelska prasa. „Nowy Tydzień w Lublinie”. „Ścigany skazaniec udawał… kołdrę”. „41-latek czuł oddech policjantów na plecach. Kiedy zaczęli dobijać do mieszkania, w którym przebywał, czmychnął do wersalki. Artur D. miał do odsiedzenia 10-letni wyrok, ale pobyt w więzieniu wcale mu się nie uśmiechał. Nie zgłosił się za kratki i postanowił się ukrywać. Był poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusz spodziewali się jednak, że mężczyzna może przebywać w domu, w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Kiedy zapukali, nikt nie chciał im otworzyć drzwi. Mundurowi zagrozili, że wejdą siłą. Wtedy wybiegła żona i zaczęła się awanturować, strasząc stróżów prawa nawet zwolnieniem z pracy. Policjanci robili jednak swoje. Przeszukali dokładnie mieszkanie. Po otwarciu wersalki zobaczyli leżącego cicho jak trusia ściganego mężczyznę”.

Pan prezydent, którego cytuje Niezależna pl: „Państwo elit nie jest państwem obywatelskim, ale jest państwem zawłaszczonym przez grupy oderwane od rzeczywistych problemów społecznych. Grup, które wiedzą za jakie pieniądze trzeba żyć na prowincji, jak mówią. (…) Mnie tak samo zależy na Polsce równych szans i równego rozwoju”.

Zaraz wywiązała się dyskusja, która mnie nie dziwi o tyle, że przecież nie tak dawno pani premier w Rzeszowie powiedziała do miejscowych, że teraz oni są elitą, a nie zapatrzona w siebie warszawka. I zrobiło się zamieszanie. Internauci też czują się zagubieni:
– Duda, Kaczyński, Pawłowicz, Macierewicz, Szyszko, Rydzyk, Brudziński, Misiewicz, Karnowscy, Sakiewicz, Kurski, Szydło, Piotrowicz, Jasiński – to niby nie są elity? To kto to jest w takim razie?…
– Mam dość elit , które składają się z byłych komuchów, z bezbożnych liberałów albo osób pochodzenia żydowskiego
– Nie ma elit, teraz są Panowie.
– /pan prezydent/ Kulturalny, mądry, chrześcijanin, patriota, wykształcony, pracowity, elegancki, przystojny, wysportowany, ma piękną rodzinę, piękne: żonę, córkę. Kocha POLSKĘ i polskość. Niczego więcej nie potrzeba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *