Dożywocie!

Jeszcze Toruń, bo nic się nie chce zdarzyć. Na Starówce, pod Krzywą Wieżą sprzedają turystom „Certyfikat Czystości Sumienia” za dwa złote zaledwie. Strasznie potaniało. Promocja? Wyprzedaż? Hurt?:

p1

No i orły. Ten jest wprawdzie złoty, ale w pozycji jak by przed chwilą oberwał po łbie. Schizo?:

p2

Polski Kościół nie przestaje mnie zdumiewać. Na jednym z katolickich portali czytam:„>Idą synowie miłosierdzia!< – pod takim hasłem przeszedł w sobotę we Wrocławiu VI Marsz Mężczyzn. Ponad 500 katolików zamanifestowało w ten sposób swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, a także patriotycznych”.
No i w porządku. Ale, zaraz! Wrocław ma przeszło 600 tys. mieszkańców. W marszu przeszło 500 katolików. No to kto ich podziwiał z chodnika: luteranie, prawosławni (synowie przesiedlonych z Kresów) czy może syryjscy imigranci? Tylko 500 katolików we Wrocławiu?
A swoją drogą to w Sodomie trudno było nawet o dziesięciu sprawiedliwych.

Na Fronda.pl dyskusja, co ma dziś priorytet: 500 na dziecko czy wyjaśnienie Smoleńska. Głos w dyskusji: „Kto ma w nosie wyjaśnienie Smoleńska jest sowieckim chujem i na pewno nie Polakiem”.

Tygodnik Nie: „Jak wynika z badań ARC Rynek i Opinia, 14 procent Polaków interesuje się muzyką poważną. Reszta śledzi konkurs chopinowski”.
14%… W życiu zetknąłem się tylko z jedną taką osobą, panią Dorotą Szwarcman (obecnie: Polityka). Ale to zapewne z własnej winy…
Dalej Nie: „YouTube otwiera płatną wersję swojego serwisu. Wszystkim twórcom, którzy udostępniali swoje filmiki bezpłatnie, kazano włączyć się do nowego projektu, inaczej ich kanały znikną. Mniej więcej tak samo wyglądała reforma emerytalna PO”.

Komunikat z moich stron rodzinnych: „Zaatakowali dwóch mężczyzn, bo nie dostali od nich 5 zł.”
Informacja dodatkowa, której naprawdę można było sobie oszczędzić, bo powtórka i nuda: „Sprawcy byli pijani. 18-latek 1 promil, a 20-latek blisko 3 promile”.
I głos internauty: „Dożywocie ! Dożywocie ! Dożywocie ! PiS u władzy ! Dożywocie !”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.