Bridge over troubled water

Człowiek uczy się przez cale życie i głupi umiera. Zrozumiałem to po raz kolejny czytając „Porady babuni” wydane sumptem tygodnika (?) „Pani domu”. Jeden z rozdziałów dotyczy feng shui. Cóż, mojej babuni feng shui kojarzyłby się najwyżej z „fest szują”, a tu proszę:
„Jeśli okno znajduje się na wprost drzwi wejściowych, powieś przed nim kryształ lub dzwonki wietrzne. Zapobiegnie to uciekaniu energii przez okna.” A ja, głupi, nie powiesiłem. I tak z 10 ton energii poszło, jak psu w d….!

Niedawno pewna kandydatka do PE ze Śląska przechwalała się, że utrzymuje bardzo dobre kontakty z połową duetu Universe, Henrykiem Czichem, który jest bardzo gorliwym Polakiem i katolikiem. Dziś to samo na blogu pisze pani poseł Pawłowicz.
Kurczę, że też nikt się nie przyznaje do drugiej połowy duetu, do Mirosława Breguły, który siedem lat temu był się powiesił. A może w duecie potrzebna była symetria – jeden obcował z aniołami, a drugi wręcz przeciwnie?
Aha, i jeszcze pani Pawłowicz porównała zespół Universe do duetu Simon&Garfunkel. Rzeczywiście, podobieństwo jest uderzające: i tu, i tam było ich po dwóch.

Wreszcie odzyskałem słuch. Carlos Santana: dwupłytowy „Lotus”. Santana po swojemu, a klawiszowiec pokazuje, jakie to chroboty można wyciągnąć z jednej skromnej yamahy.

Znajomy mechanik wymienił sprzęgło i wyrychował samochód na lato. Przejechaliśmy się, ot tak, żeby nie rdzewiał.

Romantyczna ławeczka na skraju Parku Narodowego. W wywieszonym regulaminie jest punkt, ze nie wolno spożywać napojów alkoholowych – poza wyznaczonymi miejscami. Ale sporo w tym niekonsekwencji, ponieważ nigdzie nie widzieliśmy tabliczki z napisem: „Tu wolno spożywać napoje alkoholowe”. A przecież ta ławeczka w sam raz.

Wiekowy dąb. I pomyśleć, że rósł w tym miejscu już sto lat, zanim ktokolwiek usłyszał o Napoleonie.

Niedawno kwitły kasztany, a teraz – akacje. Jak jest tak duszno, jak dziś, aleją niesie się ciężki, miodny zapach.
Lipy za chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *