Bluetooth

We wczorajszym wpisie miałem dojechać do Drawska Pomorskiego, ale zatrzymałem się na Mirosławcu, bo już trzeba było sie udać na umówioną kolację do restauracji o nazwie „Stara Komenda”, gdzie menu ma postać akt oskarżonego.:

Tytułowy standard bezprzewodowego porozumiewania się różnych urządzeń elektronicznych niespodziewanie zwizualizował się w miasteczku Wolin na wyspie Wolin w deszczowe niedzielne przedpołudnie. Z Wiki: „Autorem koncepcji był mieszkaniec Skanii (płd. Szwecja), Jim Kardach, zafascynowany pierwszym królem duńskim Haraldem Sinozębym (duń.: Blåtand), który ok. roku 970 podporządkował sobie Norwegię i tym samym przyczynił się do zjednoczenia rywalizujących rodów oraz poszczególnych jarlów z Danii i Norwegii. Podobnie Bluetooth, który został zaprojektowany, aby „zjednoczyć” różne technologie jak: komputery, telefonię komórkową, drukarki oraz aparaty cyfrowe”. Otóż głaz dedykowany Sinozębemu figuruje na skwerku w Wolinie. Dookoła też ciekawie. Za rzeką z mostem obrotowym mokną w deszczu chaty Wikingów.:

Wolin, wioseczka Wapnica i jej legendarne „Szamaragdowe Jezioro” powstałe w wapiennym wyrobisku.:

Wolin. Bunkry i wyrzutnie rakiet V3. Jako atrakcja możliwość zrobienia sobie zdjęcia z niemieckim karabinem i w niemieckim hełmie. Do tej pory żaluję, że się nie skusiłem…:

Pobliska „Twierdza Świnoujście” (Festung Swinemünde). Do tej pory broni jej latarnia morska oraz historyczny Ford Gerhard. Do zwiedzania zaprasza „dziedzic Pruski”.:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *