Biały miś

Nic. Klepanie w klawiaturę. W radiu zwykłe ple ple.:

Na Uczelni ekspozycja takiej pracy studenckiej. Kurczę, już sobie wyobrażam sytuację, w której pilnie potrzebuję odkorkować wino i jako korkociąg dostaję takie dzieło sztuki.:


Na wrocławskim Rynku reklama takiej imprezy. Z tego co pamiętam PRL to był jeden wielki niekończący się karnawał.:


Na wrocławskim dworcu wystawa fotografii użytkowej.:


W ratuszu wystawa dawnej sztuki mieszczańskiej. Salonik secesyjny.:

Trochę poczytaliśmy. Tygodnik Nie: „W Poznaniu wyjeżdżający rankiem z zajezdni w pierwszy kurs motorniczy tramwaju linii nr 2 zobaczył, że na torach leży mężczyzna. Zatrzymał tramwaj i wyszedł mu pomóc. Zabrał go do tramwaju. Mężczyzna rzucił się na niego. Motorniczy uciekł do drugiego składu. Mężczyzna pobiegł za nim i zaczął demolować tramwaj. Kilku motorniczym udało się zamknąć napastnika i wezwać policję. Przyczyną agresji było prawdopodobnie niezadowolenie z przerwania porannej drzemki na torach.

Podczas uroczystości 663-lecia lokacji Rzeszowa prezydent Tadeusz Ferenc ujawnił, że w mieście powstanie nowy pomnik Jana Pawła II. Będzie to kolejny pomnik polskiego papieża; stoją już przy kościele Chrystusa Króla, przed wejściem do kościoła Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, przed katedrą i na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i św. Antoniego na osiedlu Budziwój. Nie należy też zapominać o małym popiersiu papieża przy rondzie Jana Pawła II oraz o obelisku z płaskorzeźbą przedstawiającą twarz papieża w Parku Papieskim. To się nazywa bałwochwalstwo”.

Instytut Pamięci Narodowej opublikował dwie listy. Na jednej znalazły się dane 8,5 tysiąca esesmanów z załogi Konzentrationslager Auschwitz, a na drugiej pseudonim Lecha Wałęsy – „Bolek”. Eksperci IPN odkryli to, co od dawna wszyscy wiedzieli: esesmani stanowili reżim Adolfa Hitlera, a „Bolek” współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Pewnym pocieszeniem dla Wałęsy niech będzie to, że żaden esesman nie dostał pokojowego Nobla”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.