Biały miś

Nic. Klepanie w klawiaturę. W radiu zwykłe ple ple.:

Na Uczelni ekspozycja takiej pracy studenckiej. Kurczę, już sobie wyobrażam sytuację, w której pilnie potrzebuję odkorkować wino i jako korkociąg dostaję takie dzieło sztuki.:


Na wrocławskim Rynku reklama takiej imprezy. Z tego co pamiętam PRL to był jeden wielki niekończący się karnawał.:


Na wrocławskim dworcu wystawa fotografii użytkowej.:


W ratuszu wystawa dawnej sztuki mieszczańskiej. Salonik secesyjny.:

Trochę poczytaliśmy. Tygodnik Nie: „W Poznaniu wyjeżdżający rankiem z zajezdni w pierwszy kurs motorniczy tramwaju linii nr 2 zobaczył, że na torach leży mężczyzna. Zatrzymał tramwaj i wyszedł mu pomóc. Zabrał go do tramwaju. Mężczyzna rzucił się na niego. Motorniczy uciekł do drugiego składu. Mężczyzna pobiegł za nim i zaczął demolować tramwaj. Kilku motorniczym udało się zamknąć napastnika i wezwać policję. Przyczyną agresji było prawdopodobnie niezadowolenie z przerwania porannej drzemki na torach.

Podczas uroczystości 663-lecia lokacji Rzeszowa prezydent Tadeusz Ferenc ujawnił, że w mieście powstanie nowy pomnik Jana Pawła II. Będzie to kolejny pomnik polskiego papieża; stoją już przy kościele Chrystusa Króla, przed wejściem do kościoła Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes, przed katedrą i na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i św. Antoniego na osiedlu Budziwój. Nie należy też zapominać o małym popiersiu papieża przy rondzie Jana Pawła II oraz o obelisku z płaskorzeźbą przedstawiającą twarz papieża w Parku Papieskim. To się nazywa bałwochwalstwo”.

Instytut Pamięci Narodowej opublikował dwie listy. Na jednej znalazły się dane 8,5 tysiąca esesmanów z załogi Konzentrationslager Auschwitz, a na drugiej pseudonim Lecha Wałęsy – „Bolek”. Eksperci IPN odkryli to, co od dawna wszyscy wiedzieli: esesmani stanowili reżim Adolfa Hitlera, a „Bolek” współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Pewnym pocieszeniem dla Wałęsy niech będzie to, że żaden esesman nie dostał pokojowego Nobla”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *