Bezapelacyjnie, do samego końca

Poniedziałek, dziesiąta rano, jestem pod lasem. To cudowne uczucie – łazić po lesie w czasie, gdy cały naród przeprowadza „dobrą zmianę”. Dookoła żywego człowieka. Żeby choć od niechcenia zapytał mnie: „- Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego, odnowionej, demokratycznej Rzeczpospolitej Polskiej?” Odpowiedziałbym bez wahania: „ – Bezapelacyjnie, do samego końca. Mojego lub jej”.
A tak – tylko ozimina pnie się w górę. Bez porównania wyżej niż za Kopacz.:

w1

Po południu pojechaliśmy – jak przed rokiem – zapalić lampkę przed głazem ku czci (poległych i zmarłych, to nie do końca jasne) leśników polskich. Dorota przebrała się nawet za wdowę smoleńską. Ale nikt nie docenił, tłoku nie było.:

w2

Z wczoraj. Napis w jednym z odwiedzanych kościołów. Prostuję: to nie to, co Państwo myślą. To nie jest parafialna skrzynka kontaktowa dla swingersów. Chodzi o jednorazową modlitwę za zmarłych.:

w3

Poza tym lokalny biznes reklamuje się, gdzie może. Nawet na leśnym parkingu.:

w4

Rakoniewice. Dach siodłowy. Gaudi by zobaczył, by oszalał.:

w5

Tomasz Terlikowski sugeruje, iż Franciszek został papieżem bezprawnie. Poza procedurami przewidzianymi w konklawe. Rządzi więc Kościołem bez ważnego mandatu i na własną rękę. Jeden komentarzy: „Mądrzy ludzie mawiają: nie podchodź do konia z tyłu, do byka z przodu, a do idioty w ogóle…”

W okolicach mojego miasta – jak podaje policja – pewien 17-latek wiózł koleżankę na motorze. Stracił panowanie i rozbił się. Ona ranna, on zbiegł. Policja schwytała go nazajutrz. Powstają pytania: czy opatrzył koleżankę poszkodowaną w wypadku i dlaczego uciekł.
Znając moich krajan odpowiadam:
– koleżankę opatrzył z najwyższą starannością;
– uciekł, bo był w szoku.

Fronda.pl. Skrajne niechlujstwo stylistyczne tej skrajnie pobożnej witryny to norma. Czasami tylko zęby bolą mocniej niż zwykle. „Poznaj historie mężczyzn, którzy nienawidzili Kościoła”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *