Barwy walki

W radiu Tok Fm (trzymałem tam przez trzy lata cotygodniowy felieton filmowy „Kino Kota”) ogłaszają się eksperci, którzy prowadzą kurs partyzantki. Nauczą, po przystępnej cenie, jak prowadzić działania militarne w lasach, kiedy już wróg zagarnie nasze ziemie. Bo rok 1939 powtórzy się – jak nie za chwilę, to za miesiąc, dwa.

Dorota opieprza mnie nieustannie, że nie umiem pisać na blogu. Nie dziwota, że nikt tego gówna nie czyta. Bo np. jak się nudziła w bibliotece, to przeczytała u swojej ulubionej blogerki:

„Głównym bohaterem >>Wenus w futrze<< jest Thomas,reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli.Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety,która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika.”To był opis filmu ze strony kina LUNA.Ze swojej strony dodam, że film mi się podobał.Nie polecam go jednak, bo bardzo ciężko się ogląda.”

I co ja mam powiedzieć na temat – powiedzmy – filmu „Konopielka”? Że fajny, ale „nie polecam go, jednak, bo ciężko się ogląda?”

Wokół tego obrazu poznańskiego trwa korowód. Najpierw twórcy: „Ogromnie ubolewamy nad faktem, iż fragment naszego obrazu pt. „Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców” został uznany za obrażający uczucia religijne, co nie było absolutnie naszą intencją.” No, więcej to kłamał chyba tylko Pinokio i Jacek Kurski. Ale też proponują, że maciorze zmalują wymiona i w to miejsce umieszczą sutannę.

„Ta niezbyt ambitna forma malarska ukazuje karykaturalne wizerunki polityków, ludzi kultury i sztuki, a także skandaliczny wizerunek Papieża Jana Pawła II ssącego sutek świni mającej twarz dyrektora Radia Maryja. Wyrażam głębokie oburzenie wobec prezentowania tego typu hańbiących treści oraz ubolewam, że w mieście, które niewiele ponad 30 lat temu tłumnie witało Papieża Polaka, dochodzi do takich oburzających wydarzeń.”

Pani poseł Anna Sobecka.

Fakt, byłem wtedy na spotkaniu z Papieżem. I nikt tam nikogo nie ssał. A może słabo pamiętam…?

Stanęła kwestia rejestracji w Polsce „Kościoła Spaghetti”. Pani profesor Płatek, prawniczka jest za rejestracją: „Starotestamentowa istota Boska wymaga w swoich przykazaniach zaledwie tego, by nie mieć innych Bogów przed Nią”.

**

Nowa odsłona obchodów smoleńskich. *Trwa spór o generała Błasika. No, dobra – nie był pijany. Ale Stanisław Tym czepia się w „Polityce”: „ (…) jak to możliwe, że dowódca wojsk powietrznych kraju gen. Błasik, pilot i żołnierz czynnej służby, od czterech lat jest podejrzewany przez PiS , że złożył fałszywy meldunek, mówiąc prezydentowi Kaczyńskiemu: samolot jest bezpieczny i gotowy do startu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.