Anteny zżera rdza

Wczoraj Junikowo, dzisiaj Świerczewo. Uporządkujmy wrażenia. Napis na nagrobku pewnego małżeństwa:

To zupełnie jak mnie i Dorotę. Jak jest w pół do czwartej i dociera do mnie, że niestety, ale muszę ruszyć pupsko z fotela i o tej czwartej przywieźć ją z pracy.
Rolnicy blokują Warszawę, górnicy strajkują na dole. W tym tumulcie z rzadka odzywają się głosy, że i inni pracują ciężko. A nikt im nie gwarantuje trzynastki. Sprawdziłem. Ciężko pracuje się np. dekarzom, zwłaszcza gdy pracują pod wiatr.:

Na Junikowie, już nieco zdygany, zobaczyłem szyld:

I od razu nabrałem ochoty, żeby coś pożyczyć. Ciekawe, ile by sobie zażyczyli za krzesło na pół godziny?
Na Górczynie, na wiekowych kamienicach trwają hasła, w których wyrażała się ideologia wczesnych lat 80. ubiegłego wieku:

I hasła, w których wyrażają się najbardziej pilne kwestie naszej współczesności:

Górczyn. Obiekt dla poznańskich dekomunizatorów, którzy się ostatnio uczynnili. Przecież przy ulicy Dmowskiego nie mogą się sytuować ogródki im. Hanki Sawickiej!:

Kawałek dalej już ogródki pod właściwym patronatem. Ostatecznie zasługi ks. Skargi (proces beatyfikacyjny się rozpoczął) dla ogródków działkowych są znane od stuleci.:

Na Świerczowie (nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu: na wygwizdowie) ulica matematyka z kręgu deszyfrantów Enigmy. Podobno dzięki tej czwórce wojna trwała o dwa lata krócej. Ale uliczka nie dość że poboczna, to nawet nie całkiem pokryta asfaltem.:

Górczyn. Historyczna antena satelitarna. Założę się, że pamięta początki MTV:

Przy kościele pusta stajenka. A zwierzątka czekają. Ale to tylko 11 miesięcy. Zleci jak z bicza strzelił.:

Parę tygodni temu pisałem, że do Lichenia z rekolekcjami wybiera się ojciec Bashobora z Ugandy. Będzie kazał dla małżeństw, które starają się (na razie bezskutecznie) o dziecko. Do tego organizatorzy załączają informację: „Rekolekcje organizuje Fundacja >>Sms z nieba<< przy współudziale Ośrodka Wsparcia Płodności >>NaProTechnologia<< działającego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej”. To znaczy, że małżonkowie przybędą na coś w rodzaju terapii z udziałem fachowców od płodności i posłuchają rekolekcji. Jedno przy okazji drugiego, z tym, że nie wiadomo, co jest główną atrakcją spotkania.
I już odezwali się wrogowie Kościoła Świętego. Że to przypomina sprzedaż garnków emerytom, w ramach której – dla niepoznaki – organizatorzy zapraszają jakiegoś kabareciarza z występem.

Niezależna.pl. Pewien publicysta rzuca śmiałe porównanie dworu otaczającego Ewę Kopacz do otoczenia Himmlera: „Właściwie można by zafundować wszystkim paski z napisem: „Moim honorem jest wierność”. Pasowałyby jak ulał. A że paski z podobnym napisem (meine Ehre ist treue) nosili członkowie SS, to tylko zupełnie przypadkowa zbieżność”. Wobec tego zarzutu blednie drobiazg, że w hitlerowskim (a teraz już Kopaczowym) haśle Treue należało napisać wielką literą.

Polsat pyta o tego snajpera, którego zabójcę sądzą w Stanach, a Eastwood nakręcił o nim film („American Sniper”). Najśmieszniejsze, jak on strzela do kobiet i dzieci, a jednocześnie przez komórkę czule rozmawia z własną żoną.

3 komentarze do “Anteny zżera rdza

  1. Sadze, ze lichenskie rekolekcje z warsztatami (bo chyba tak nalezy nazwac spotkanie z fachowcami o prawym sumieniu) beda przelomowe. Polska demografia moze odnotowac ogromny skok po tym wydarzeniu. Jest tylko jedno pytanie. Co jesli dzieci urodza sie czarne? Cud Lichenski II?

    1. Szanowny Panie,
      nie widzę problemu. Przecież na dniach mają zezwolić na nazywanie dzieci imionami spoza kanonu. Więc jak się urodzi B’wana, Godson czy Bambo…

  2. Szanowny Panie, jestem kobieta (zupelnie jak Edyta G. w piosence Cygana). W zwiazku ze zmiana ustawy znikna z aktow urodzenia przepieknie spolszczone Dzesiki, Kewiny czy nawet Brajany. Troche szkoda, bo taka egzotyka bawila i edukowala. Mysle, ze najwieksze szanse na gorne pozycje w rankingach najczesciej nadawanych w 2015 imion maja: John, Abraham i Godson, ale i Jaroslaw nie pozostanie w tyle (mimo, ze taki malo czarny jest).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.