All rise!

Wioseczka Siekierki Wielkie pod Poznaniem. Nigdy bym tu nie zbłądził, gdyby nie asysta na pogrzebie (w charakterze szofera). A kościółek stary, drewniany i barokowy.:

c1

Magazyn Twój Styl świętuje 25-lecie. Z tej okazji zamówił tekst w stylu: 25 scen z polskiego filmu na 25 lat. Napisałem i pewnie się ukazało. Skąd wiem? Pisma wprawdzie nie kupiłem, bo ciągle jakoś ma okazji. Ale zapłacili.:

c2

Koniec odsłuchiwania powieści Earla Stanley Gardnera „Sprawa podzielonego domu”.:

c3

To taka jednorazówka, bo nic ciekawego się akurat nie napatoczyło. Oczywiście mecenas Perry Mason, jego asystentka Della Street, detektyw Paul Drake, jak zwykle. Dość skomplikowane morderstwo. Mason jednak zachowuje przewagę nad sprawcą i policją, ponieważ pilnuje szczegółów, które innym umykają. Poza tym sporo obrzędów prawniczych i finał na sali sądowej. W realiach polskiego sądu te prawnicze parady byłyby raczej nie do pomyślenia.

W tygodniku Do rzeczy (tak się powinno pisać, bo tytuł się nie odmienia, jak niegdyś np. „Dookoła świata”) Sławomir Cenckiewicz potępił starania Franciszka o beatyfikację  arcybiskupa Romero, znanego z sympatyzowania z „teologią wyzwolenia”. Ale czytelnicy go uspokajają: „Współczesna beatyfikacja to taki Oscar liberalno-masońskiej frakcji Kościoła Katolickiego. Nic więcej, nie ma strachu”.

Fronda.pl.: „Ks. Pawlukiewicz: Uważaj! Modlitwa może cię zabić”. Czy oni się aby nieco nie zapętlili?

Satyryk Jan Pietrzak nazywa prezydenta Komorowskiego „cymbałem” – z pozycji prawicowych i kościelnych. Internet: „Z tym, że Bronisław Komorowski nie należał do PZPR, nie służył jako oficer w >>Ludowym Wojsku Polskim<<, nie był pupilkiem komunistycznej władzy i nie rozwodził się trzy razy”.

Bezinteresowne piękno. Klamka do kościoła w Ostrorogu. Skromniejsza niż w Sierakowie. Cóż, jaki kościół, taka klamka.:

c4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *