Aktualna elita

Wczoraj w Resku (Zachodniopomorskie) spontaniczna Wigilia. Zdjęcie (z otwierania prezentów) też spontaniczne.:

WPolityce: „Ważne przesłanie abp. Skworca: >Czy przez naszą działalność, przez naszą postawę jest i pokoju, i miłości, i sprawiedliwości więcej?<” Zrobiłem szybkie obliczenia. Dzięki mojej działalności pokoju, miłości i sprawiedliwości jest więcej o około 12,7%.

Fronda: „– Jak dla mnie państwo polskie przeszło w 2016 r. wielką metamorfozę, taką jak Ebenezer Scrooge z „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Było takim samotnikiem i suchotnikiem, który nie lubi ludzi. Teraz dostrzegamy nie tylko elity, ale także Polaka zarabiającego przeciętnie lub poniżej przeciętnej – przekonywał wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki w „Gościu Wiadomości” TVP”. Wicepremier nie nadąża za panią premier. Od czasu jej słynnej wypowiedzi w Rzeszowie dawne elity są już nieaktualne. Teraz tzw. prości ludzie (w tym nareszcie ja) są elitą!

Niezależna: „>Wesprzyjmy rządzących modlitwą<. Zapraszamy na patriotyczną pasterkę do Katedry św. Jana.” I pomyśleć, że w całym kraju odprawiono tyle tysięcy zupełnie niepatriotycznych pasterek. To się musi zemścić…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *