Agatko, miła Agatko, tak rzadko mnie całujesz…

Dziś fotki nie przejdą. Mieszkamy w pałacu książąt Sieniawskich w Sieniawie, ale Wi-Fi jak w chałupie u chłopa pańszczyźnianego. Więc tylko przegląd prasy.
Tygodnik Ostrołęcki, ogłoszenia. „Poznam fajną dziewczynę. Cel wiadomy”. „Kupię krowy. Wszystkie”.
Z listów do redakcji. Agata pisze, że poznała Karola, który bardzo jej się podoba. „Od pewnego czasu nasze pieszczoty są coraz śmielsze i wiem, że to kwestia czasu, kiedy w końcu odważymy się >>pójść na całość<<”. Problem jednak w tym, że Karol ma astmę. „Boję się, co będzie, kiedy będziemy się kochać”. Karol może dostać zadyszki, która grozi śmiercią lub kalectwem. „Jak ja będę – może naga – dzwonić na pogotowie?”
Nowy Tydzień. Powiat Włodawski. Rubryka: Matrymonialne. „Wdowiec 66 lat. Stała emerytura…”
Reklama: „Wiosenne złuszczanie w salonie Skin Beauty”.
W moich stronach dzień jak co dzień: „Do 90-letniego mieszkańca Jarosławia przyszedł rzekomy urzędnik gminny. Poinformował o możliwości uzyskania znacznej dotacji z Unii Europejskiej. Pokazał staruszkowi legitymację, na której był napis „urząd gminy”. Twierdził, że oferuje dotację unijną, która przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 85. rok życia.
Warunkiem otrzymania dotacji było okazanie 12 tys. złotych. 90-latek przyniósł drewnianą skrzynkę, w której przechowywał pieniądze i pokazał oszustowi swoje oszczędności. Wtedy ten, wykorzystując chwilę nieuwagi starszego mężczyzny, skradł mu ponad 30 tys. złotych”.
Lecz nie to jest najbardziej interesujące w całej sprawie. Bo staruszek próbuje na użytek policji opisać oszusta: „Wypowiada się bardzo pewnie i rzeczowo, czym wzbudził w pokrzywdzonym przekonanie, że jest urzędnikiem”. Tacy urzędnicy tylko w Podkarpackiem.

Red. Andrzej Niczyperowicz (Głos Wielkopolski):
Życie jest jak tęcza – raz białe, raz czarne.
Życie jest piękne. Później się trzeźwieje.
Wilk spotyka Czerwonego Kapturka i pyta: – Gdzie idziesz? – Do babci. – Daj adres! – Pisz: www.babcia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *