A kto umarł, ten nie żyje…

Rano zastaję w skrzynce ulotkę reklamową:

I już wiem, że nie będę łaził po lesie, lecz po Junikowie, gdzie jest największa poznańska nekropolia. Mówię więc do Doroty, że wybieram się na Junikowo, a ona się tylko upewnia: na spacer, czy na stałe?
Na miejscu same atrakcje. Bo któż nie marzy sobie spocząć w takim mauzoleum?:

Albo chociaż w alei zasłużonych. Na nagrobkach ciągle piszą, że zmarły był „magistrem” albo „naczelnikiem wydziału”. Ale ostatnio coraz rzadziej spotyka się takie zasługi:

Oto grobowiec pod czymś w rodzaju zielonego sukna. Cóż, jak zmarły spędził życie za stołem pokrytym takim właśnie suknem… „Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w komisjach”.:

Na cmentarzu – co oczywiste – mnóstwo „drogich zmarłych”. Z tym, że jedni bywają bardziej drodzy niż inni. Przynajmniej póki w punktach skupu metali kolorowych wypłacają godziwe stawki:

Główne wejście do cmentarza jest obok dużej pętli tramwajowej. Obok bar. A czy nazwa to aluzja do tramwajów czy do nekropolii, to już nie wiem:

Paweł Kukiz startuje na prezydenta. Obszerny wywiad na WP – głównie o tym, że Polska ginie, a on spieszy na ratunek. Internauta: „Pierwszy premier wolnej Polski Ignacy Paderewski też był muzykiem. Tak piszę, jeżeli ktoś ma problem, że to >>muzyk<< ;-)”.

3 komentarze do “A kto umarł, ten nie żyje…

  1. Paderewski został premierem w roku 1919. A przecież Polska odzyskała niepodległość w 1918. Pierwszy premier rządu polskiego to Jędrzej Moraczewski. Piszę tak dokładnie, gdyż przed nim był Daszyński (wbrew pozorom z ramienia Piłsudskiego!) chociaż po 11 listopada rządu nie utworzył. Ale premierem był!

    Jak, nie przymierzając, Allen Klein jako menedżer The Beatles. W zasadzie był ale nie całkiem, Paul się nie zgodził.
    Podobno gdy zmarł Epstein, Klein usłyszał tę wiadomość gdy jechał samochodem. Zatrzymał się i powiedział do siebie – „mam ich!”. Skubany!

    Ale jak tu nawiązać do Pawła Kukiza…
    John Lennon prowadził działalność poniekąd polityczną. Na najważniejsze stanowisko w państwie szans jednak nie miał. W Anglii wiadomo, w USA też.
    Paweł Kukiz ma szanse, gdyż jako muzyk robił trasy. Teraz też zacznie.

    Kasia Tusk poleca książkę Rileya o Lennonie:
    http://beatles.kielce.com.pl/?action=news_com&newsid=5145

    A w ogóle to ciekawy temat – artyści u władzy. Już Platon…

    1. No, jesli Kasia poleca, to nie pozostaje nic innego jak tylko kupic. Moze nawet ze dwie sztuki. Tak w razie „W”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *